دیدارریاست وپرسنل محترم اداره منابع طبیعی با امام جمعه شهرستان میامی

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه :دیدارریاست وپرسنل محترم اداره منابع طبیعی با حجت الاسلام والمسلمین صفایی پور

حجت الاسلام والمسلمین صفائی پور :ضمن عرض تبریک به مناسبت روز درخت کاری و تقدیر وتشکر از پرسنل محترم اداره منابع طبیعی

رسول خدا (ص) می فرمایند: هرکه درختی بکارد هربار انسانی یا یکی از مخلوق خدا از آن بخورد برای وی صدقه ای محسوب شود.

امام صادق (ع) فرمودند : خداوند برای انبیاء و رسولان خود کار درختکاری و کشاورزی را انتخاب فرمود تا آنکه از بارش پیاپی آسمان ناخشنود نباشند بلکه پیوسته منتظر باران رحمت الهی باشند.

حضرت علی بن الحسین (ع) فرمودند: بهترین اعمال کاشتن است بکارید، زراعت کنید،نیکوکار و فاجر از آن کشت شما می خورند درندگان و پرندگان هم.

امام صادق (ع) فرمودند: زراعت کنید و درخت بکارید به خدا قسم هیچ کاری از کارهای مردم حلال تر و پاکیزه تر از آن وجود ندارد.

ایشان افزودند:روز درختکاری و هفته منابع طبیعی برای یادآوری این موضوع مهم است که ما اکنون در شرایطی زندگی می‌کنیم که اگر به فضای سبز توجه نداشته باشیم، به حیات و زیست جامعه ضربه بسیار بزرگ و مهلکی وارد شده است

مسئله‌ی گیاه و درخت و سبزه و حفظ فضای ناشی از طبیعت زنده، برای کشور خیلی مهم است. بسیاری از این عوارضی که در مورد هوا و ریزگردها و عدم سلامت هواهای شهرها و بقیّه‌ی چیزها داریم، ناشی از کمبودهای گیاهی است؛ پوشش گیاهی میتواند به کشور خیلی کمک کند. و البتّه درخت میوه‌دار، این امتیاز را هم دارد که میوه‌ی لذیذِ مخصوص ایران را به مردم میدهد. میوه‌ی ما -انواع میوه‌های ما که خیلی هم متنوّع است- با امثال خودش در کشورهای دیگر تفاوت دارد؛ آن‌طور که برای من نقل کردند، میوه‌های ما شیرین‌تر، خوش‌طعم‌تر، آبدارتر و مطلوب‌تر است؛ گرچه حالا شنیدم که متأسّفانه میوه هم وارد میشود؛ جزو کارهای غلط، یکی [هم] وارد کردن میوه است که جز در موارد ضرورت و در حدّ ضرورت، مسئولین بایستی جلوی این کار را بگیرند.

 

?
?
?
?

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: