نماز جمعه مورخه ۱۳۹۷/۱۲/۲۴

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهر میامی: نماز جمعه مورخه۱۳۹۷/۱۲/۲۴به امامت حجت الاسلام والمسلمین قربانعلی صفائی پور امام جمعه شهرستان میامی در مصلی نماز جمعه برگزار گردید.

 

نماز جمعه مورخه۱۳۹۷/۱۲/۲۴

به امامت حجت الاسلام والمسلمین

قربانعلی صفائی پور

?

 

 

قاری :آقای امید حدیدی

?

مجری:آقای مرتضی سیفی

 

?

موذن :آقای امید حدیدی

?

قرائت صحیفه سجادیه:آقای محمد صائمی

?

اهداء جوایز مسابقه پیامکی:

?

خطبه اول

توصیه به تقوای الهی
أعوذبالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

” توصیه به تقوی “

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله

 

 تقوی در همه حال

خودم و همه شما عزیزان رابه تقوی الهی توصیه میکنم. تنها راه رسیدن به حق ،هدایت و عقل تقواست. عمل به تقوا در همه حال توصیه قران است

اهداف پنجگانه

فلسفه تعالیم اسلام و بعثت انبیاءو به ویژه خاتم انبیاء حضرت محمد مصطفی(ص) پیاده کردن پنج هدف برای سعادت دنیا وآخرت بود.

اول:دعوت به توحید و پرهیز از طاغوت

دوم:تعلیم و تربیت و آموزش جامعه برای تکامل انسانیت ،معنویت و عقلانیت

سوم:برپایی قسط و عدل و ایجاد عدالت اجتماعی . دنیا از ظلم ،تبعیض و بی عدالتی رنج می برد از اهداف مهم انقلاب ایجاد و گسترش عدالت اجتماعی بوده است

چهارم:آزادی از اسارتها .خدا انسان را آزاد آفرید می فرماید فقط بنده خدا باش امروز آزادی دروغین و غربی ،ابزار سود جوئی برای تبهکاران شده است .آزادی در همه حوزه ها سیاسی،فرهنگی،اقتصادی، بر محور تعالیم حیاتبخش دین اسلام و معنویت هدف انبیاء است

پنجم:اسوه و الگو گیری . سعادت بشریت در این است که آن رسول
( اسوه الحسنه )هستند

پیامبر (ص) و ائمه الگو و سرمشق خود قرار دهند

 

خطبه دوم

توصیه به تقوای الهی
أعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .
(خودم و همه شما عزیزان را به تقوا الهی توصیه میکنم)

مناسبت ها

اول: انفجار بمب در نماز جمعه تهران توسط منافقین و بمباران شیمیایی حلبچه توسط مزدوران بعثی از جمله جنایاتی است که توسط نقشه های استکبار جهانی و آمریکا علیه مردم مظلوم ایران بود.

دوم: رحلت یادگار حضرت امام حاج سید احمد و گرامیداشت یاد آن مرحوم

سوم: سفر تاریخی بشار اسد به ایران در دیدار با رهبری و سفر بسیار مهم  ریاست محترم جمهوری به عراق بعنوان تیتر خبر مهم جهانی آمریکا را بسیار عصبانی کرد. بفرموده شهید مظلوم بهشتی آمریکا عصبانی است از این عصبانیت بمیر.

چهارم: ایام البیض و ۱۳ رجب(اعتکاف) از جایگاه و اهمیت مهمی برخوردار است. امسال اگرچه همزمان با تعطیلی عید نوروز شد ولی مساجد برنامه ریزی و آماده است، ان شاءالله این امر معنوی اتفاق بیافتد.

پنجم: ولادت باسعادت حضرت امیرالمومنین علی(ع) همراه با شادی و سرور تبریک عرض می کنیم. کسی نمی تواند فضائل آن حضرت را بیان کند، فرمود: ذکر علی عباده ولی مهمترین و بزرگی آن امام همام : ۱- ساده زیستی و زهد ۲- اجرای حدود خدا درباره نزدیکان و بیگانگان ۳- توجه به محرومین و نیازمندان ۴- مبارزه با ظلم و عدالت محوری ۵- توسعه عدالت اجتماعی که رهبری فرمودند در مورد عدالت اجتماعی عقب هستیم.

ششم: عید ملی و باستانی: اسلام برنامه شادی و نشاط دارد و عید و جنبه های مثبت آن را توصیه می کند ولی مخالف معصیت، گناه، غیبت، تهمت، اسراف، تجمل گرایی و چشم و هم چشمی است. مردم ما ان شاءالله عید نوروز خوبی داشته باشند.

هفتم: خدمت به زائران: محور شادی جلب رضایت امام رئوف علی بن موسی الرضا(ع) که همان خدمت و ایجاد تسهیلات برای زائرین آن حضرت است. همه ظرفیت ها را در خدمت زائرین قرار بدیم.متاسفانه گرانی هست ولی با گران فروشی متفاوت است گران فروشی ظلم وبی انصافی است.قناعت ورعایت حال مردم مورد تاکید اسلام است. دستگاه های نظارتی مخصوصا ماکه میزبان هزاران زائر هستیم اهتمام داشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: