نماز جمعه مورخ ۱۳۹۸/۱/۹

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهر میامی: نماز جمعه مورخه ۱۳۹۸/۰۱/۰۹به امامت حجت الاسلام والمسلمین قربانعلی صفائی پور امام جمعه شهرستان میامی در مصلی نماز جمعه برگزار شد.

نماز جمعه مورخه۱۳۹۸/۰۱/۰۹

به امامت حجت الاسلام والمسلمین

قربانعلی صفائی پور

قاری : آقای مهدی کریمی

مجری: آقای مرتضی سیفی

موذن :آقای عباس سیفی

خطبه اول

توصیه به تقوای الهی
أعوذبالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

” توصیه به تقوی “

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله

اهمیت یاد خدا

در آیات عدیده ای پروردگار امر می کند به ذکر و یاد خدا به شکل های مختلف در واژه های گوناگون لذا در این رابطه مطالبی را عرض می کنم:

اول. یاد خدا داروی شفابخش

ذکر ویاد خدا درمان بسیاری از دردهای ناشناخته بشر است، بشریت امروز با مشکلات، سختی ها، دلهره ها و نگرانی ها روبرو است و دنبال درمان می گردد تا این اضطراب و نگرانی فکری، روحی و حتی اقتصادی و معیشتی را درمان می گرددخیلی ها پناه می برند به داروهای آرامبخش اعصاب، قرص خواب و قرص اعصاب می خورند اما خداوند یک نسخه بهتر را ارائه می کند و می فرماید برای آرامش و آرام کردن فکر، روح، روان واعصاب یاد خدا را سرلوحه درمان خود قرار بدهید که بهترین راه درمان است.

دوم. خداوند به یاد بندگان

خداوند فرمود: اذکرونی اذکرکم؛ می خواهید خدا به یادتان باشد، دستتان را بگیرد و شما را یاری کند، فرمود: شما مرا یاد کنید تا شما را یاری کنم شکر نعمت های را بجا بیاورید و کفران نکنید.

سوم. نماز جمعه مصداق یاد خدا

نماز جمعه ذکر خداست. ببینید در سوره شریفه که مخصوص نماز جمعه است فرمود: هنگامی که ندای نماز جمعه داده می شود به سوی ذکر خدا بشتابید، بعد فرمود: نماز تمام شد پراکنده شدید فکر نکنید همه چیز تمام شد و از یاد خدا غافل شوید روی زمین به کار وتلاش بپردازید و از فضل وعنایت پروردگار عالم بهرمند و استفاده کنید و ذکر خدا را انجام و غافل نشوید و خدا را در همه حال در نظر داشته باشید تا اینکه آرامش پیدا کنید و رستگار شوید.

خطبه دوم

توصیه به تقوای الهی
أعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .
(خودم و همه شما عزیزان را به تقوا الهی توصیه میکنم)

مناسبت ها

سال رونق تولید

سال ۹۸ سال رونق تولید است.اسلام در اهمیت و نقش ثروت و اقتصاد می فرماید: مانند آب حیاتی است و توصیه می کند. ثروت و اموال را در اختیارانسان های سفیه و ناکارآمد قرار ندهید. ثروت و اقتصاد باید در اختیار افرادی که فکر اقتصادی، قوی، امین، با ایمان، مومن وامانت دار هستند قرار دهید.

استفاده درست از منابع کشور، آب، خاک، کشاورزی، دامداری، باغداری، صنعت، معدن، منابع دریایی، طبیعی، از مصادیق رونق تولید است.

اگر بخواهیم استقلال اقتصادی پیدا کنیم و دستمان را  به طرف بیگانگان دراز نکنیم امید به ثروت و داشته های خودمان داشته باشیم به رونق تولید می رسیم. رونق تولید به عنوان شعار سال باید عزم ملی، جدی و انگیزه پشت او باشد.

مبعث پیامبر(ص)

پیامبر اسلام(ص) با رفتار درست خود باعث شد دین اسلام با سرعت مثال زدنی در غرب و شرق عالم گسترش پیدا کند.(رحمنا للعالمین )

عواملی هست که موجب نفرت مردم از دین می شود از قبیل تحمیل بیش از ظرفیت، ملامت بیش از حد، سخت گیری بی جا وهمراه با تکلف و مشقت. پیامبر(ص) هرگز(یعنی پیشوایان دین) از این عوامل استفاده نکردند.

در سوره ۴۵ احزاب با دو ابزار بشیر و نذیر برای انجام رسالت خود استفاده کردبشیر و تشویق می کرد مثل چراغی از جلو حرکت و مسیر را روشن می نمود ونذیر، معلمی و هدایتگری که از عقب قافله مراقب است دچار انحراف و آسیب نشود.بشیرا و نذیرا و ایتها الله. کار کرد امر به معروف و نهی از منکر همین است.

سیل خطرناک ترین

از حدود چهل بلای طبیعی سی بلا بر سر ایران آمد. که خطرناکترین تهدیدها برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه سیل است. وقتی سیل به آسیب مادی و اجتماعی توامان باشد بحران و تهدید می شود. کشور در این گونه بحران ها مثل زلزله و سیل تحت عنوان تشکیل جلسات مدیریت بحران تلاش هایی می کند ولی حرف و شعار از عمل بیشتر است.

ما خواستار یک سوله و یایک پایگاه تجهیزات پیشیگیری از خطر احتمالی و مدیریت کردن بحران ها در شهرستان هستیم.

“و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِین”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: