امام جمعه میامی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت وتوانمندی بسیج برای رونق کمی و کیفی نماز جمعه

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه میامی؛امام جمعه میامی در جمع فرماندهان و مسئولان اقشار بسیج شهرستان میامی ضمن تبریک روز جوان با بیان اینکه باید از بیش از پیش از ظرفیت و توانمندی های سپاه و بسیج برای هرچه با شکوه تر برگزار کردن و رونق بخشی کمی و کیفی نماز جمعه استفاده کرد، گفت: نماز جمعه برای سپاه، بسیج وآحاد مردم است و همه ی ما پرچم دار رکن رکین نماز جمعه هستیم.

وی فزود: باید در تمام زمینه ها هفته قبل از نماز جمعه در حوزه های مختلف برای حضور حداکثری مردم تشویق و جاذبه ایجا نمود.

غلامرضا فلاحتی فرمانده سپاه ناحیه میامی نیز در این جلسه ضمن تبریک روز جوان با بیان اینکه نماز جمعه قرارگاه فرهنگی است، گفت: امروز با دشمن درجنگ فرهنگی هستیم همه به عنوان خدمتگزار کشور و در جهت مقابله با تهدیدات دشمن همیشه با تمام توان بسیج در خدمت نماز جمعه بوده است.

وی با بیان اینکه سپاه همیشه پای کار مجموعه نماز جمعه است، افزود:  باید توسط امام جمعه که فرمانده قرارگاه فرهنگی در شهرستان است،  بدون محافظه کاری برخی زیرساخت های کارهای فرهنگی در مساجد آماده شود.

حجت الاسلام علیرضا اسکندرپور، مسئول تربیت و آموزش سپاه ناحیه میامی نیز با اشاره به اینکه باید استقبال کم برخی از اقشار مردم را در بحث اندیشه و فکر مردم نسبت به نماز جمعه یافت، گفت:  باید ذهنیت این افراد را نسبت به نماز جمعه تغییرداد وثبت کرد.

وی با بیان اینکه نماز جمعه مانند رودخانه بزرگی است که می تواند خار و خاشاک را در مسیر خود از بین ببرد، بیان کرد: تا زمانی که رودهای کوچک را لایروبی نکنیم رودبزرگ جریان پیدا نمی کند که مساجد ما امروز مانند رودهای کوچک هستند که گاها باید لایروبی شوند.

مهدی فرهنگ دوست، مسئول فرهنگی سپاه ناحیه میامی نیز در این جلسه پیشنهاداتی چون؛ برگزاری مستمر این جلسات، دعوت از اقشار مختلف مردم برای جلسه پیرامون نماز جمعه، استفاده از اقشار مختلف مردم در برنامه های نماز جمعه، ایجاد برنامه های جذاب برای جوانان و تبلیغات در فضای مجازی را مطرح نمود.

طالب شاه محمدی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج قدس میامی، کاربردی تر کردن میز خدمت در نماز جمعه، اعلام  اداره مربوطه برای میز خدمت قبل از نماز جمعه برای عموم مردم، هماهنگی جهت تبلیغات نماز جمعه در کانال های تلگرامی میامی و تهیه سرویس ایاب و ذهاب برای منتقل کردن روستاییان به نماز جمعه، برگزاری نشست های بصیرتی و سیاسی در قالب نماز جمعه و حضور نوجوانان صالحین را مطرح کرد.

مرتضی محمدزاده مقدم، مسئول فضای مجازی سپاه ناحیه میامی نیز در این جلسه تقویت و رونق بخشی مساجد شهرستان در جهت تقویت نماز جمعه، قرار دادن مساجد به عنوان پایگاه اصلی تبلیغ دین، قرار دادن مساجد به عنوان محور و مبنای حل مشکلات مردم در تمام زمینه ها، استفاده از قدرت فضای مجازی، پخش تراکت در جهت اهمیت نماز جمعه، ارتباط دفتر با فضای مجازی ناحیه را در جهت هر چه باشکوه تر برگزار کردن نماز جمعه مطرح کرد.

قاسم قادری، مسئول بسیج مهندسین شهرستان میامی با بیان اینکه شغل اغلب مردم میامی کشاورزی ودامداری است، گفت: می توان کلاس های آموزشی کشاورزی و دامداری  را قبل نماز جمعه در مسجد جامع برگزار کرد.

مهدی سلطانعلی، مسئول بسیج فرهنگیان پیشنهاداتی از قبیل تبلیغات و پخش تراکت در خصوص اهمیت نماز جمعه در مدارس، برگزاری مسابقه با موضوع نماز جمعه، برگزاری جلسات ضمن خدمت با موضوعیت اهمیت نماز جمعه ارائه داد.

علی آقایی، مسئول بسیج مداحان به نقش علمای شهرستان در حوزه مدیریت پست های مساجد اشاره کرد وگفت: باید از جوانان در پست های مختلف مساجد استفاده کرد که در این زمینه ضعیف عمل شده است.

وی افزود: ظرفیت های بسیج مداحان برای قسمت های مختلف و مرتبط و حضور مداحان برای مناسبت ها در ایام سال برای مداحی آماده در خدمت نماز جمعه است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: