مشروح خطبه های نماز جمعه ۲۰ اردیبهشت ماه ۹۸میامی/مردم با مقاومت در برابر دشمن از مواضع شورای امنیت ملی حمایت کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهر میامی؛ نماز جمعه مورخ ۲۰ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ به امامت حجت الاسلام والمسلمین قربانعلی صفایی پور امام جمعه شهرستان میامی در مصلی نماز جمعه اقامه شد.

گزارش تصویری و مشروح خطبه های نماز جمعه این هفته:

نماز جمعه مورخه۱۳۹۸/۰۲/۲۰

به امامت حجت الاسلام والمسلمین

قربانعلی صفایی پور

قاری قرآن:آقای ایمان نوری

موذن: آقای امیررضا  کاظمی

مجری:آقای حمیدرضا نوروزی

برپایی میز خدمت و پذیرایی قبل از نماز جمعه و ایستگاه سلامت توسط جمعیت هلال احمر شهرستان میامی

خطبه اول

توصیه به تقوای الهی
أعوذبالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

” توصیه به تقوی “

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله

ماه مبارک رمضان؛ سازندگی همیشگی:

خداوند با حکمت و مشیت بالغه اش برای امت اسلامی ماه مبارک رمضان و روزه یک ماهه را تعبیه نموده است تا فرصتی برای تربیت وسازندگی و کسب تقوی باشد.

ماه مبارک رمضان ماه خداست که درب های برکت ورحمت و مغفرت برای پذیرش خاطیان وگناهکاران و منحرفان کاملا باز است و از گناهکاران می خواهد از این فرصت استثنایی استفاده کنند.

در روزهای نخست این ماه تصمیم بگیریم با محاسبه، دقت و مراقبت گناه نکنیم و تمام حرکات، سکنات، معاشرت و رفتارمان با موازین شرعی منطبق باشد، اگر چنین بود این ماه سازنده، مبارک و میمون خواهد بود.

اهمیت سبک زندگی

عمل به سیره اهل بیت بعنوان سبک زندگی اسلامی اخلاقی:

الف؛ مراقبت از زبان:

اگر زبانمان را کنترل کنیم به قرآن عمل کرده ایم؛ وزن زبان کم است اما گناهش خیلی زیاد؛ پیامبراکرم(ص) در آخر ماه شعبان سفارش کردند: در این ماه صله رحم کنیدو زبانهایتان را حفظ نمایید.(امالی، ص ۹۴)

ب؛ فرستادن صلوات:

پیامبراکرم(ص) در خطبه شعبانیه فرمودند: کسی در این ماه بسیار صلوات بفرستد خدای متعال در روزی که میزان حسنات سبک است میزان حسناتش را سنگین تر خواهد بود.(وسائل، ج۱ ص ۳۱۴)

پ؛ اخلاق نیکو:

پیامبر(ص) برای کسی در این ماه جواز ورود به بهشت صادر می کنند که خوش اخلاق باشد.

حضرت علی(ع) کافر با سخاوت به بهشت نزدیکتراز مسلمان بخیل است. کافر خوش اخلاق هم به بهشت نزدیک تر از مسلمان بد اخلاق است.(نثرالئالی، ص ۹۴)

در این ماه باید توجه کنیم خوش اخلاق و با گذشت باشیم از خداوند عاقبت بخیری بخواهیم، زیرا عاقبت بخیری بسیار مهم است.

خطبه دوم

توصیه به تقوای الهی
أعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .
(خودم و همه شما عزیزان را به تقوا الهی توصیه میکنم)

روزه وتقوی:

در ماه مبارک رمضان همه روزه هستیم چون نیت کردیم مفطرات را انجام ندادیم اما روزه واقعی حصول تقوی است، روزه انسان را به انسانیت و کمال می رساند.

ماه مبارک رمضان فرصت

دستگیری از نیازمندان، تکریم ایتام از فرصت های دیگر ماه مبارک رمضان است.  گرسنه می شویم به فکر فقرا، تشنه می شویم به فکر قیامت باشیم.

 

وفات حضرت خدیجه کبری(ص)

سالروز وفات حضرت خدیجه کبری(ص) روز دهم ماه مبارک در سال دهم بعثت از این بانوی مکرم اسلام به عنوان نمونه یک زن کامل والگوی بی بدیل باید یاد کرد. آن بانوی مکرمه اسلام با انفاق مال و جان خود در راه مکتب و در دفاع از پیامبر(ص)نقش مهمی در ترویج دین مبین اسلام داشت.

اروپا قابل اعتماد نیست

وقتی آمریکا بدعهدی کرد و از توافق هسته ای(برجام) خارج شد، مقام معظم رهبری فرمودند: بارها گفته بودیم به آمریکا اعتماد نکنیداین هم نتیجه اش درباره مذاکره با سه کشور اروپایی هم می گوییم به این ها هم نباید اعتماد کرد وبرای هر قرداد باید تضمین های واقعی و عملی بگیرید.

مثلث شوم

مثلث شوم آمریکایی، صهیونیستی، سعودی وبه دنبال آنها سه کشور اروپایی یعنی فرانسه، انگلیس و آلمان در توطئه مشترک بر علیه ایران در دو حوزه تحریم اقتصادی، جنگ روانی آرایش جنگی به خود گرفته اند و به دنبال تضعیف روحیه مردم و نا امید کردن جوانان هستند، اتاق فکر آمریکا می گوید علت اصلی پیروزی و موفقیت ایران در چهل سال گذشته حمایت وایستادگی مردم بود، لذا برای تسلیم کردن ایران همواره راه تشدید فشار بر مردم را در پیش گرفتند تا حمایت مردم را از نظام مقدس جمهوری اسلامی کاهش دهند.

آمریکا دشمن اصلی

آمریکا و اروپا در دشمنی ملت مظلوم ومقاوم ایران به دنبال چهار هدف هستند؛ ۱- اعمال بازرسی از اماکن نظامی ایران۲- حذف بندهایی از توافق یعنی توقف و تعطیلی دائم و کامل هسته ای صلح آمیز ما ۳- گنجاندن موضوع محدودیت های موشکی ایران در برجام ۴- پایان دادن به فعالیت های منطقه ای کشورمان

ملت ایران تسلیم نمی شود

آمریکا و دشمنان ملت سرافراز ایران بدانند، مردم ایران با توکل به خدا و تبعیت از ولی خدا با توصیه به دولت محترم و دستگاه دیپلماسی مبنی بر پاسخ قاطع و ایستادگی شجاعانه در برابر زیاده خواهی های مثلث شوم و اروپایی ها و استکبار، راه خود را انتخاب و هرگز تسلیم نخواهد شدو امروز ملت ما پاسخ کوبنده به استکبار خواهد داد.

هفته هلال احمر

ایجاد حس تعاون، تلاش برای ایجاد آرامش، کمک کردن برای امر سلامت و دفاع از ارزش های انسانی نیاز همیشه جامعه است. هلال احمرو داطلبان سازمان جوانان هلال احمر وظیفه تقویت، ایثار و فداکاری در این راه دارد.

اسلام برای از بین بردن رنج و درد مردم و کرامت بخشیدن به شخصیت، برقراری صلح، سلامت و دوستی بسیار تاکید دارد، هلا احمر با این هدف باید حرکت کند.

باید از حضور امدادگران هلال احمر در شهرستان و نیز در سراسر کشور در برابر بلایای طبیعی سیل، امدادرسانی کرده اند تشکر کرد.جوانان عزیز برای تحکیم وتوسعه تعاون، دوستی، صلح وصفا و صمیمیت به این جمعیت بپیوندند.

تصاویر نماز باشکوه جمعه این هفته:

KODAK Digital Still Camera

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: