مشروح خطبه های نماز جمعه ۱۸بهمن ماه ۹۸ /مردم با مشارکت خود در انتخابات راه نفوذ دشمن را خواهند بست

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه میامی؛ نماز جمعه مورخ ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۸به امامت حجت الاسلام والمسلمین قربانعلی صفایی پور امام جمعه شهرستان میامی در مصلی نماز جمعه اقامه شد.

گزارش تصویری و مشروح خطبه های نماز جمعه این هفته:

نماز جمعه مورخه۱۳۹۸/۱۱/۱۸

به امامت حجت الاسلام والمسلمین

قربانعلی صفایی پور

برپایی میز خدمت توسط کلیه دستگاه های اجرایی شهرستان میامی

حضور امام جمعه میامی در میقات صالحین بسیج در محل مصلی نماز جمعه

پیوستن حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای صفایی پور امام جمعه و احمد ملایری فرماندار به پویش من یک حامی هستم ( حمایت از ایتام) کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان میامی

سخنرانی احمد ملایری فرماندار میامی در بین الصلاتین این هفته نمازجمعه در خصوص اقدامات یکساله، مهمترین طرح ها و پروژه هاو برنامه های ایام الله دهه مبارک فجر ۱۳۹۸ در شهرستان

خطبه اول

توصیه به تقوای الهی
أعوذبالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

” توصیه به تقوی “

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله

(خودم و همه شما عزیزان را به تقوا الهی توصیه میکنم)

افتخار برگزاری جشن انقلاب:

باتوجه به شرایط کشور و منطقه که نیاز به شناخت عمیق تر داریم تا بتوانیم با اراده قوی در ظل ولی عصر امام زمان(عج)با حفظ انقلاب مسیر سعادت را بپیمائیم.

ملت شریف ایران با همه مشکلات برای حفظ و سلامت انقلاب تلاش و مجاهدت کرد و با افتخار چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب را جشن گرفت.

عوامل پیروزی انقلاب:

به این سوال پاسخ می دهیم چه عواملی موجب شدملت ایران در برابر همه دشمنی های استکبارایستادگی و انقلاب را حفظ و این راه را ادامه دهد.

۱.مکتب؛ آنچه موجب پیدایش اصل انقلاب و تثبیت و حفظ آن شدانگیزه اعتقادی و دینی مردم بودکه از عمق جان از نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کردنند.

۲.شهادت؛ عامل تعیین کننده ایثار، فداکاری و گذشت از جان بود که با فرهنگ شهید و شهادت خون خود را ایثار و نظام را حفظ کرد.

۳.رهبری؛ یک عالم و مرجعیت دینی با اراده و توکل به خدا سرنخ انقلاب را بدست گرفت. تخت و تاج شاه را سرنگون و جمهوری اسلامی را به ارمغان آورد و دنیا را تکان داد و آن معمار کبیر انقلاب یعنی حضرت امام خمینی(ره) بود.

ویژگی های امام راحل:

۱.خدا محوری؛ از خود گذشتگی و خدایی بودن و کسی که دنیا پرستی در قاموس ایشان معنا نداشت موجب شد این گام بزرگ را بردارد.آنها که شهوت مقام و قدرت اسیرشان کرد نمی توانند برای ملت گامی بردارند.

۲.بصیرت؛ امام عزیز با شناخت جامع و عمیقی که از اسلام داشت هرگز دچار خطا و لغزش نشدند ولی افرادی داشتیم به دلیل نداشتن بصیرت دچار لغزش شدند.

۳.آشتی ناپذیری؛ امام به خوبی می دانست هرگونه تسلیم و کرنش کشور را به سقوط می کشاند و دشمن با مذاکره گستاخ تر و دست از توطئه بر نمی دارد.

۴.بلند همتی؛ به امام می گفتند شما حریف شاه و آمریکا نمی شوید، فرمودند: ما می توانیم؛ دیدیم که شاه را سرنگون کرد و فرمودند: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

۵.اتکا به ملت؛ امام با ملت همراه بود خود را از ملت جدا نکرد، امروز خطر آمریکا نیست، بزرگترین خطر کسانیکه تدابیر رهبر را نادیده می گیرندبا رفاه طلبی و اشرافی گری خلاف ملت حرکت می کنند.

 

خطبه دوم

توصیه به تقوای الهی
أعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .
(خودم و همه شما عزیزان را به تقوا الهی توصیه میکنم)

از جلوه های تقوی، پاکی و وارستگی انسان است، کسی که به یاد مرگ و قیامت باشد مراقب اعمال و رفتار خود خواهد بود.

مناسبت ها:

۱.ایام الله دهه فجر:

با تبریک ایام الله دهه فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، رهبری بی بدیل، احیاء هویت دینی، پشتوانه مردمی، استقلال و خود باوری، حمایت از مظلومان و محرومان از ویژگی های انقلاب بود.

۲.شناخت دشمن:

ملت عزیز ایران روزی می تواند بر مشکلات داخلی فائق بیایدکه پیرو خط امامین انقلاب باشد، انقلابی بماند و عمل کند، دشمن را بشناسد چون با عدم شناخت توانایی های داخلی و تکیه به دشمنان خطری است که انقلاب را تهدید می کند.

۳.آسیب و آفت:

هشدار به بعضی مسئولان، رفاه طلبی و اشرافی گری، از انقلاب و مردم غاقل بودن آسیب و خطری جدی است.آن کسی که دنبال زندگی تجملاتی است نمی تواند به کشور و مردم خدمت کند.

۴.دو آزمون بزرگ ملت انقلابی ایران

الف: راهپیمایی ۲۲بهمن:

جشن انقلاب و راهپیمایی ۲۲ بهمن در دهه فجر در جهان بی نظیر است. این جریان مردمی چهل سال است ادامه دارد. راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال حال و هوای دیگری دارد، در اربعین شهادت سردار سلیمانی مردم به یاد و نام این قهرمان مقاومت و مرد آسمانی ضربه کوبنده ملت انقلابی ایران بر دشمن خواهد بود.

ب؛ انتخابات، اساسی ترین مسئله کشور:

بیانات مهم رهبر فرزانه، انتخابات آبروی کشور، ضامن امنیت، نشان بصیرت ملی، عظمت، اقتدار، سالم ترین، ورود افکار جدید در چرخه تصمیم گیری است.

حاشیه سازی، دلسرد کردم مردم، انتصابی بودن، حمله به شورای نگهبان، از غلط ترین کارهاست.

منتخب مردم باید شاخصه های؛ مومن، انقلابی، شجاع، کارآمد، با روحیه جهادی، پرچم دار عدالت اقتصادی، حقوقی و سیاسی باشد.

تصاویر نماز باشکوه جمعه این هفته:

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: