امام جمعه شهرستان با ورزشکاران باستانی شهر میامی دیدار کردند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه میامی : حجت الاسلام و المسلمین صفایی پور امام جمعه شهرستان  با ورزش کاران باستانی ( زورخانه ای) دیدار کردند

حجت الاسلام و المسلمین صفایی پور امام جمعه شهرستان با حضور در جمع ورزشکاران باستانی شهر میامی با بیان اینکه : ورزش باستانی یا زور خانه ای باید جوانمردی ، خلق و خوی مردانگی و مروت را در ورزشکار زنده کند.
ورزش پهلوانی یا زورخانه ای پیشینه کهن در فرهنگ ایرانی دارد، و نمایانگر پیوند جوانمردی و قدرت روحی و جسمی است،
وی افزود :اهمیت این ورزش همان است که فردوسی در شاهنامه گفت، حفظ تمامیت ارضی ، دفاع از خاک و ناموس مردم سرزمین خودی ، برعهده این طیف بوده.

ورزش باستانی در بین ورزشکاران به احترام و ادب معروف است و با اصول زیادی همراه است. به طور مثال تمامی حرکات با اجازه از سادات و پیش کسوتان زورخانه که به رخصت گرفتن معروف هست انجام می‌شود. شعار ورزش باستانی پرورش روح و جسم است به طوری که شیعیان معتقدند که زورخانه مسجد دوم شیعیان است؛ . یکی دیگر از اصلی‌ترین آداب زورخانه این است که ورزشکاران باید مواردی را از قبیل (فروتنی و از خود گذشتگی-مروت-مردانگی-سفره داری-پاکیزگی-کمک به فقرا و تنگدستان و دیگر صفات شامل پهلوانی) را رعایت کند.

وی در پایان گفت؛ به گفته فرماندار محترم شهرستان میامی مبلغ بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان در جهت کمک به این ورزش باستانی در نظر گرفته شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: