محفل انس با قرآن کریم به مناسبت دهه فجر با حضور امام جمعه شهرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه میامی : محفل انس با قرآن کریم به مناسبت دهه فجر در مسجد امام حسن مجتبی (ع) با حضور امام جمعه و جمعی از  مسولین شهرستان برگزار شد.

 

حجت الاسلام و والمسلمین صفایی پور در محفل انس با قرآن کریم گفتند؛ قرآن کتاب نور، روشنایی و حکمت است که سعادت و نیک بختی انسانها را در پرتو عمل به مضامین بلند و نورانی خود تضمین نموده است; پاداش پیروان خود را بهشت برین و کیفر مخالفین خود را آتش قهر و غضب پروردگار معرفی کرده است .

وی افزود : زمین گذاشتن آخرین وصیت پیامر «ص» نسبت به قران وسیره عملی ائمه اطهار مشکل امروز بشریت است، راه علاج آن تمسک به قرآن ومعنویت است.

رسول الله(ص) فرمود: «‏سزاوارترین مردم به خضوع و تواضع در آشکار و نهان حاملان قرآن اند و شایسته ترین مردم به نماز و روزه در آشکارا و پنهان، حاملان قرآن اند. سپس با صوت بلند فرمود: ای حامل قرآن به واسطه قرآن تواضع نمای تا خدا درجه تو را بالا برد و تکبر نورز که خدا تو را زبون سازد. ای حامل قرآن خود را با قرآن برای خدا بیارای تا خدا به تو آراستگی دهد. نه برای مردم تا خدا تو را بدان زشت کند.

هر که قرآن را ختم نماید گویی نبوّت در سینه اش جای داده شده است الّا اینکه بر او وحی نمی شود. کسی که قرآن را در سینه خود جای داده با کسی که با او به جهالت برخورد می کند با جهالت رفتار نمی کند و برکسی که بر او غضب کند، غضب نمی کند و با کسی که با او تندی کند تندی نمی کند پس با عفو و گذشت و بخشش و صبر رفتار می کند به خاطر تعظیم و بزرگداشت قرآن.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: