نماز جمعه مورخه ۱۳۹۶/۱۲/۱۸

نماز جمعه مورخه۱۳۹۶/۱۲/۱۸

به امامت حجت الاسلام والمسلمین

قربانعلی صفائی پور

مجری :محمد آقایی

DSCF7404

مؤذن :امید حدیدی

سخنرانی فرماندار شهرستان آقای کریمی در بین دو نماز:

إهداء جوایز مسابقه پیامکی:( منابع طبیعی و آبخیز داری )

خطبه ها

خطبه اول

توصیه به تقوای الهی
أعوذبالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

” توصیه به تقوی “

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .

«تقوا داری در دارایی و فقر»

امام علی «ع» می فرمایند؛ یا بنی، أوصیک بتقوی الله فی الغنی و الفقر،

ای فرزندم تو را سفارش می کنم به تقوای الهی در حال دارایی و فقر.

«سیراب شدن از حوض کوثر »

إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَفَصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْإِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ

در روایت آمده کسی که سوره کوثر را در نمازهای واجب و مستحب بخواند به سیراب شدن از حوض کوثر در قیامت و عده داده شده است.

در روز سرور و جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا «س» به همه شما عرض تبریک دارم و امیدوارم خداوند شفاعت آن بانوی بزرگوار را روز محشر نصیب همه ما بفرماید به همین مناسبت مطالبی را به شرح ذیل عرض می کنم.

«اهمیت موالید ائمه»

۱. ما عموماً فکر می‌کنیم برای درس گرفتن یا حاجات خواستن باید ایام شهادت و وفیات باشد که شرکت کنیم از عرفا و علمای بزرگ می‌فرمایند؛ برکات و عنایات الهی در موالید ائمه بیشتر است و توصیه می‌کردند در ایام ولادت در محافل شرکت کنید.

«مقام و منزلت حضرت فاطمه «س»

خلقت قبل از خلق هستی

پیامبر اکرم در جمع اصحاب فرمودند؛ خدا فاطمه را قبل از خلقت آسمان زمین خلق کرد عرض کردند مگر فاطمه انسان نیست رسول خدا فرمود؛ او فرشته است، انسانی فرشته صفت حوریه است که از عالم بالا آمده روی زمین دو کار انجام میدهد در آسمان شفاعت می کند دو نفر از شفاعت شان گسترده است.
۱.حضرت زهرا«س» ۲. امام حسین«ع» که همه را جمع می کنند و شفاعت می کنند اما در زمین حضرت فاطمه یعنی قطع کننده بین شیعیان و موالیان وجهنم را قطع میکند که به جهنم نروند.

سه توصیه به بانوان و زنان در الگوگیری از فاطمه زهرا «س»؛

اول؛ اگر فرهنگ مهاجم شیطانی زن را تحقیر می کند که زن به زن بودن خود شرمنده است ولی زن بودن کسر شأن نیست بلکه افتخار است، چون الگوی شما سیده نساء العالمین سرور زنان جهان است.

دوم؛ خوب همسر بودن ،پیامبر «ص» گفت؛ یاعلی فاطمه را چگونه دیدی عرض کرد زن و شوهر برای بهشتی کردن همدیگر کمک می کنند.

سوم ؛ خوب مادر بودن، پیامبر «ص» به امام حسن و امام حسین فرمود؛ اگر دنبال راه حق صراط مستقیم هستین مادر شما معیار حق و باطل ،خوب و بد می باشد وقتی زن این سه شأن را حفظ کرد بعد میرسد به مشاغل اجتماعی مناسب.

 

“والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته”

خطبه دوم

توصیه به تقوای الهی
أعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .
(خودم و همه شما عزیزان را به تقوا الهی توصیه میکنم)

تقوا صله رحم
حضرت علی «ع» فرمود ؛ خداوند تقوای الهی را امر کرد به شرط اینکه صله رحم انجام دهید کسی صله رحم را قطع کند ادعای تقوا نداشته باشد.

اول؛ حل مشکل نیازمندان؛ در جامعه خانواده‌های است که از نظر اقتصادی و فرهنگی آسیب‌پذیرند حل مشکلات این قشر محترم یک رسالت الهی که نیاز به ایثار و فداکاری دارد ضمن تشکر از تلاش عزیزان در کمیته امداد و مردم عزیز در این راستا الگو قرار دادن سیره اهل بیت در رسیدگی مداوم به ایتام و فقرا و مستمندان به عنوان اقدام نوع دوستی باید در جامعه فرهنگ شود تا فقر در جامعه ریشه کن شود.

منابع طبیعی؛ امام صادق «ع» ‌فرماید کار عمل هست که بعد از مردن به صورت جاری به انسان ملحق می شود ۱. فرزندی که برایش طلب آمرزش کند ۲. قرآنی که به یادگار بگذارد ۳. درختی که کاشته و به ثمر بنشیند ۴. صدقه جاری که از خود به جا بگذارد ۵. سنت حسنه ای که مردم دنبال کنند.

۳.برچیده شدن بساط اختلاس وحقوق های نجومی و چپاول بیت المال بازگرداندن اموال نامشروع بیت المال و برخورد قاطع را می طلبد.

۴. اقتصاد مقاومتی با دو شاخصه توجه به ظرفیت‌های داخلی و نگاه درون زا راه علاج ریشه کنی فقر، بیکاری و مشکلات معیشتی مردم است.

۵. مسؤلان، درحوزه کشاورزی و دامداری به این قشر زحمتکش با توجه به کاهش نزولات آسمانی و خشکسالی و کمبود آب.

۶. نباید بگوییم دهه شصتیا مزاحمم دردسرساز بوده و هستند جوان مؤلفه قدرت و نشاط است سرمایه جامعه کنونی در آینده در اختیار همین جوانان قرار خواهد گرفت، لذا ضرورت توجه باید درصدد و اولویت باشد.

۷. تکریم شهدا در تاسیس بنیاد شهید نشانه اراده الهی بر ملت دانستند و بر تکریم شهدا تاکید داشتند لذا زنده نگه داشتن یاد شهدا حفظ فرهنگ ایثار و شهادت آثار برای کارت دارد ۱. تحکیم بنیان بازدارندگی و دفاعی مقابل دشمن ۲. امنیت و ثبات کشور ۳. افزایش قدرت نرم کشورهای اسلامی

۸. راهیان نور؛ ارتباط نسل جوان و مأنوس شدن با ارزش های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت با هدف مقابله با فرهنگ تهاجم شیطانی و جنگ نرم پیام این حرکت با ارزش است‌.

 

“و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِین”

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: