نماز جمعه مورخه۱۳۹۷/۰۱/۱۰

نماز جمعه مورخه۱۳۹۷/۰۱/۱۰

به امامت حجت الاسلام والمسلمین

قربانعلی صفائی پور

مجری :مرتضی سیفی

مؤذن :محمد منصوری

إهداء جوایز مسابقه پیامکی:(فرمانداری شهرستان)

خطبه ها

خطبه اول

توصیه به تقوای الهی
أعوذبالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

” توصیه به تقوی “

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .

ای بندگان خدا شما را به تقوای الهی سفارش می کنم زیرا تقوا زمان امور و قوام و حیات جامعه است.

«اعتکاف، خلوت دل نزدیک شدن به خداوند»

فرخنده میلاد امیرالمومنین حضرت علی بن ابیطالب ماه پرفیض رجب و ایام اعتکاف خلوت دل برای نزدیک‌تر شدن به خدا در فضائل و سیره حکومتی و زندگی با برکت این امام همام با عرض تبریک در چند محور مطالب را عرض می کنم.

«محبت و ولایت علی بن ابیطالب»
اول؛ در فرمایشی از خاتم مرسلین حضرت محمد مصطفی«ص» که نقل کردند؛ بحث مربوط به محبت و ولایت مربوط به زمان و اشخاص خاصی نیست بلکه از اول خلقت بود امام صادق فرمودند؛ علی که محبینش در بهشت و دشمنان او در جهنم هستند لذا محبت و ولایت علی بن ابیطالب سرمایه ارزشمند دنیا و آخرت است.

«مولود کعبه»

دوم؛ احدی لیاقت نداشت که در جوف کعبه به دنیا بیاید در سید الایام روز جمعه بهترین جاهای دنیا مکه بهترین جای مکه مسجدالحرام بهترین جای مسجدالحرام کعبه بهترین جای کعبه جوف خانه خدا در سنگی که امام صادق فرمود؛ حضرت ابراهیم بر آن عبادت می کرد که از بیت المقدس آمد خداوند دستور می دهد فاطمه بنت اسد وارد شو نه از درد که بگن مثلاً باد باز کرده دیوار شکافته شد که هنوز آن شکاف مانده است سه روز در همان مکان حوا آمد ساره آمد کلثوم خواهر حضرت موسی آمد و با آب کوثر غسل داده شد در آغوش حوا قرار گرفت فرمود حال پدرم در بهشت چطور است گفت؛ به نعمت ولایت شما متنعم است وقتی آمد بیرون ندا آمد نامش را علی بگذارید به دست رسول گرامی اسلام دادند اول سلام کرد به پدرش ابوطالب بعد گفت چه بخوانم از تورات انجیل یا قرآن که بر تو نازل شد فرمود قرآن بخوان.
میسر نگردد به کس ابن سعادت به کعبه ولادت به مسجد شهادت

سیره عملی حضرت علی الگوی زندگی دینی

سوم؛ حضرت علی شخصیتی که مصداق برجسته انسانی جان برکف و فدائی اسلام و پیامبر خدا که چیزی جز رضای خداوند مدنظرش نبود امروز توجه مسئولان و آحاد مردم به عنوان مسلمان شیعه الگو قرار دادن سیره عملی آن حضرت برای زندگی دینی و اسلامی یک ضرورت است کاخ نشینی، تجمل‌گرایی، اشرافی‌گری، بی توجه بودن به درد مردم، با زندگی و حکومت علوی سازگار نیست. تمسک به ولایت محبت در برای خدمت به مردم عدالت‌طلبی، وحدت و همدلی شایسته‌سالاری، نظارت بر کار گزاران، برخورد با متخلفان سیره حکومتی علوی و زندگی دینی است.

 

“والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته”

 

خطبه دوم

توصیه به تقوای الهی
أعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .
(خودم و همه شما عزیزان را به تقوا الهی توصیه میکنم)

«رحلت زعیم حوزه»
رحلت آیت الله بروجردی فقیه و مرجع تشیع وزعیم حوزه های علمیه را تسلیت عرض می کنم.

«یوم الله ۱۲فروردین»

۱۲ فروردین، روز نخستین حکومت الله بعنوان بزرگترین اعیاد مذهبی و ملی را گرامی میداریم، رژیم ۲۵۰۰ ساله طاغوت فروریخت و حکومت مستضعفین که حکومت خداست محقق شد.

«راه سعادت تمسک به ولایت امام علی«ع»

۱۳ رجب، ولادت با سعادت حضرت علی«ع» را تبریک عرض می کنم ، محبت و تمسک به ولایت ائمه و علی «ع» زمانی ثابت می‌شود که زندگی مسئولان در مرحله اول و آحاد مردم مطابق سیره امام بزرگوارمان تنظیم شود باید در حکومت علوی ریشه های حقوق های نجومی ، رانت خواری، ربا، فقر و بی عدالتی تبعیض به عنوان آفت و آسیب های جدی با آنها مبارزه و ریشه کن شود.

«روز طبیعت»

۱۳ فروردین روز طبیعت، این که ۱۳ روز نحس است اساس ندارد نباید مرتکب خرافات و بدعت شویم بلکه روز ۱۳ رجب روز مبارک است ولادت مولود کعبه، یاران امام زمان ۳۱۳ نفرند. دونکته را عرض میکنم ؛

اول؛ شادی در اسلام یک ضرورت اجتماعی و شخصی است، مسئولان باید توازون غم و شادی در جامعه را برقرار و مانع تفریحات سالم و شادی مردم نشود که باید امکانات را فراهم کنند اصحاب رسانه هم باید در چارچوب قانون حرکت کنند ولی شادی تفریحات باید در چارچوب شرع مقدس ارزش‌ها باشد.

دوم؛ روز طبیعت و حفاظت از طبیعت که در روایت پیامبر فرمود؛ نخل را نسوزانید درخت ها را قطع نکنید زراعت را آتش نکشید اینها سرمایه الهی و ملی مورد نیاز مردم حال و آینده است لذا زندگی با سه چیز خوش و گواراست، هوای پاک، آب فراوان و گوارا و زمین نرم و آماده.

«اعتکاف، ایام البیض»

اعتکاف ایام البیض به روز های ۱۵/۱۴/۱۳ ماه قمری گفته میشود، که روزه گرفتن تاکید شده اعتکاف در ماه رجب در مرتبه بعد ماه شعبان و رمضان از اهمیت ویژه برخوردار است، یعنی محبوس و محدود کردن خود برای تزکیه و خلوت دل برای نزدیک‌تر شدن به خداوند که لزوم توجه به روح و گرایش به دین حضور بابرکت و شکوه نوجوانان جوانان ما در سه روز عبادت و بندگی خالص در واقع از رویش های انقلاب است.

«تحقق شعار سال »

ارزیابی رهبر معظم انقلاب برای سال ۹۶ بروز عظمت و اقتدار و حضور ملت شعار سال ۹۷ حمایت از کالای ایرانی بیان فرمودند چگونه حمایت کنیم؛

۱ برنامه‌ریزی برای افزایش تولید
۲ ارتقای کیفیت کالا
۳ انطباق با نیازها و سلایق مردم
۴ ارزان تمام کردن کالاها
۵ رقابت‌پذیر کردن با اجناس خارجی
۶ بازاریابی جهت انجام صادرات

 

“و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِین”

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: