نماز جمعه مورخه ۱۳۹۷/۰۱/۳۱

نماز جمعه مورخه۱۳۹۷/۰۱/۳۱

به امامت حجت الاسلام والمسلمین

قربانعلی صفائی پور

قاری : عباس صائمی

مجری :مرتضی سیفی

 

گرفتن تست فشار خون (توسط هلال احمر و بهداری سپاه )

ایستگاه صلواتی (برپا کننده سپاه ناحیه شهرستان میامی )

إهداء جوایز مسابقه پیامکی( توسط اداره بنیاد مسکن )

 

 

خطبه ها

خطبه اول

توصیه به تقوای الهی
أعوذبالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

” توصیه به تقوی “

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .

 

تقوی بزرگترین توصیه خداوند

امام حسین«ع» فرمودند؛ شمارا به تقوای الهی سفارش میکنم هرکس تقوا پیشه کند خداوند تضمین کرده که اورا از آنچه نمی پسندد به آنچه نمی پسندد متحول سازد.

در خطبه اول ضمن تبریک حلول ماه شعبان معظم و ولادت حضرت سید الشهدا «ع» و روز پاسدار در رابطه با امام حسین «ع» مطالبی را در چند محور عرض میکنم.

شعبان ماه شادی
ماه شعبان، ماه سرور و شادی اهل بیت است تنها ماهی است که شهادت در آن نقل نشده مثل ماه محرم که در آن ولادت نقل نشده پس باید در این ماه هرچه میتوانیم برای شادی اهل بیت خرج و محافل را پرشور برگزار کنیم

نامگذاری در عرش
نام فرزندان امیرالمؤمنین براساس روایات طبق وحی الهی در عرش انتخاب شد که شبر و شبیر که به عربی یعنی حسن و حسین است و در تولد امام حسین «ع»اول عرشیان به پیامبر اکرم«ص» تبریک گفتند.

تربیت فرزند
محبت؛ از امور تربیتی فرزند محبت است پیامبر اکرم «ص» با امام حسین«ع» بازی میکرد دنبالش میدوید و او را غرق در بوسه میکرد میفرمود؛حسینم زینت آسمان ها و زمین است و خدا در ساق عرش نوشته « ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه»

احترام ؛ روش دیگر تربیت احترام است در حدیث کساء میخوانیم امام حسین«ع» به حضرت فاطمه«س» گفت؛ السلام علیک یا اماه. سلام مادر جان حضرت زهرا در جواب می فرمود؛ السلام علیک یا ولدی و یا قره عینی و ثمره فؤادی: ای نور چشمم و میوه دلم این کلمات دربردارنده مقام هم بود و هم احترام که روش تربیت را به ما می آموزد.

توجه به دنیا و زندگی ؛ بعضی امام حسین«ع» را تنها امام شهادت، شجاعت و آخرت میدانند در حالی که امام حسین«ع» امام دنیا و زندگی ام بود که قرآن فرمود؛ از نعمات دنیا آنچه سهمتان است بهره ببرید.

لذا امام حسین«ع» چنین بود زمینی در مدینه داشت کار میکرد و زندگی میگذارند و در خانه لباس مطلوب میپوشید ، لذا عقیده داشت کسانی میتوانند به دیگران کمک کنند که از دنیای آبادی بهرمند باشند و انسان مؤمن بیشترین درآمدش را صرف کمک به دیگران میکند بنابراین مظاهر جور و بخشش و کرامت در امام حسین «ع» بسیار فراوان بود.

هدیه برای توسعه قرآن
در مدینه مردی بود تدریس قرآن میکرد امام به مجلس آن مرد رفت به او هدیه داد مقداری پول و پارچه داد و بخشش نمود بعد فرمود؛ جدم رسول خدا «ص» فرمود؛

خیرکم من تعلم القرآن وعلمه: بهترین شما کسی است که قرآن یاد بگیرد و تعلیم بدهد.

 

“والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته”

خطبه دوم

توصیه به تقوای الهی
أعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .
(خودم و همه شما عزیزان را به تقوا الهی توصیه میکنم)

 

تقوی توشه قبر

بندگان خدا خودم و شما بزرگواران را به تقوای الهی و نظم سفارش می کنم زندگی انسان پایانش مرگ و حیات پایدار ابدی است تقوا را برای عالم قبر و قیامت خود ذخیره کنیم‌.

مناسبتها

ماه پرفیض رجب و شعبان آمادگی برای مهمانی خدا ماه رمضان است اولین مناسبت در اعیاد شعبانیه ولادت سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین و روز پاسدار است از همه پاسداران جان برکف که از حریم ولایت و دین و خون مقدس شهدا دفاع می کنند تبریک و قدردانی می شود‌.

از برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی تشکیل نهاد سپاه پاسداران می باشد که با تدبیر حکیمانه امام راحل تاسیس شد که از همان ابتدا مقابله و ایستادگی در برابر قدرت های شرق و غرب در سرلوحه او بود پس به طور مداوم در صحنه‌های مختلف افتخارآفرید از قبیل؛
۱. مقابله با گروه‌های وابسته به استکبار در مناطق مختلف کشور
۲. مدیریت جنگ تحمیلی ۸ ساله
۳. راه‌اندازی و سازماندهی بسیج مردمی
۴. کمک به پیشبرد طرح های عمرانی و سازندگی کشور
۵. خنثی سازی توطئه های پیچیده منطقه‌ای استکبار
۶. تحکیم زیرساخت های دفاعی و نظامی جهت مقابله با دشمنان

فرهنگ سپاه فراگیر است یعنی هر کس در هر لباس، مقامی، زمان و مکان و موقعیت که دارد با روحیه جهادی و ایثار و فداکاری و شهادت به خوبی در عرصه انقلاب انجام وظیفه کند و خدمت بی منت برای مردم و پاسداری از حریم اسلام و انقلاب را انجام دهد، او پاسدار است.

مناسبت دوم؛ ولادت امام سجاد«ع» که فرمود؛ با ۵ نفر همنشینی نکنید؛
۱. دروغگو
۲. فاسق
۳.خسیس
۴. بی خرد و جاهل
۵. قاطع رحم
اینها مصادیق منکر و آسیب های اجتماعی است.

مناسبت سوم؛ ولادت پرچمدار کربلا قمر بنی هاشم و روز جانباز ، امام صادق «ع» فرمود؛ عمویم عباس پنج ویژگی داشت؛
۱.بصیرت در دین
۲. استواری در ایمان
۳.جهاد
۴.وفا
۵. شهادت
مظلوم ترین قشر جامعه جانبازان و شهدا هستند، این عزیزان با مال و جانشان عزت و آبروی اسلام را حفظ کردند.

مناسبت چهارم؛۵ اردیبهشت حمله نظامی آمریکا به طبس که طبق وعده خداوند جبهه الله و انقلاب پیروز شد ولی جبهه شیطان بزرگ آمریکا با خواری و ذلت شکست خورد.

“و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِین”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: