نماز جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۰۷

نماز جمعه مورخه۱۳۹۷/۰۲/۰۷

به امامت حجت الاسلام والمسلمین

قربانعلی صفائی پور

موذن:امید حدیدی

قاری :امید حدیدی

مجری :مرتضی سیفی

ایستگاه صلواتی (برپا کننده شورای اسلامی شهر میامی )

سخنرانی بین دو نماز توسط جناب آقای سید حسن موسوی سخنگوی شورای اسلامی شهر میامی

إهداء جوایز مسابقه پیامکی و نوجوانان ورزشکار( توسط سپاه ناحیه و اداره ورزش و جوانان )

خطبه ها

خطبه اول

توصیه به تقوای الهی
أعوذبالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

” توصیه به تقوی “

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .

(مژده ظهور مصلح جهانی)

‌ با عرض تبریک و تهنیت به مناسبت میلاد خجسته و فرخنده حضرت ولی عصر «عج» مطلبی را تحت عنوان مهدویت مطرح می‌کنم و آن اینکه از موضوعات مهم و سرنوشت ساز در تاریخ بشریت موضوع مهدویت و مژده ظهور مصلح جهانی از آیات و روایات فراوان و متعدد در این خصوص وارد شده است؛

رسالت شیعیان در عصر غیبت در چند محور مطلبی است که به عرض میرسانم؛

۱.شناخت امام؛ شخصی از امام حسین «ع» پرسید؛ چطور به پروردگار معرفت پیدا کنیم حضرت فرمود؛ مَعْرِفَهُ أَهْلِ کُلِّ زَمَانٍ إِمَامَهُمُ الَّذِی یَجِبُ عَلَیهِمْ طَاعَتُهُ :شناخت و معرفت امام زمان به اطاعت او واجب است راه شناخت پروردگار است.

۲. تمسک به ریسمان ولایت
امام صادق «ع»فرمود؛ طوبی لشیعتنا، المتمسکین بحبلنا فی غیبه قائمنا: خوشا به حال شیعیان ما که در زمان غیبت قائم به ریسمان ولایت ما تمسک جویند.

۳.انتظار فرج؛ بالاترین فضیلت دینی و معنوی انتظار فرج است که انسان در آن رشد میکند امام صادق «ع»فرمود؛ اگر من فرج امام زمان«عج» را درک کنم خادم المهدی می‌شوم، بزرگی میگفت اگر از دنیا رفتم روی قبر من بنویسید این خادم مهدی است.

۴.اصلاح فردی؛ لْیَعْمَلْ بِالْوَرَعِ وَ مَحَاسِنِ الْأَخْلَاقِ وَ هُوَ مُنْتَظِر»: رسالت ما این است خود را اصلاح کنیم که فرمود؛ ورع و تقوا و خوش اخلاقی ویژگی منتظر است.

۵. اصلاح اجتماعی؛ امام باقری «ع» فرمود؛ وظیفه شیعه در عصر غیبت این است که توانمند شما به ضعیف تان کمک کند و ثروتمند شما به فقیران مهربانی کند هر کس باید برادر دینی خود را طوری نصیحت نماید که به نفع آن باشد.

 

“والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته”

 

خطبه دوم

توصیه به تقوای الهی
أعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .
(خودم و همه شما عزیزان را به تقوا الهی توصیه میکنم)

(ویژگی شیعه تقواست)

امام باقر«ع» فرمود؛ فَوَ اللَّهِ مَا شِیعَتُنَا إِلَّا مَنِ اتَّقَی اللَّهَ وَ أَطَاعَهُ : شیعه ما نیست مگر کسانیکه از خدا پروا نموده و از او اطاعت کنند

مناسبتها

جامعه جوان و اقتدار

ولادت حضرت علی اکبر «ع» و روز جوان را گرامی و تبریک عرض می‌کنم امام صادق «ع»فرمود؛ به رشد جوانان توجه و کمک کنید که نوجوانان و جوانان در گرایش به خوبی ها سریعتر هستند از اقتدار یک کشور جامعه جوان است، اما آنچه مسولیت اولیا و متولیان فرهنگی و تبلیغی را نسبت به این نعمت و سرمایه مضاعف می‌کند، آسیب‌هایی است که جوانان عزیز را تهدید می‌کند از جمله مصرف مواد مخدر با گرایش به جریان های انحرافی ابتلا به افسردگی و ناامیدی افت تحصیلی یا ترک تحصیل ،آلودگی به انواع انحرافات جنسی، انحرافات مربوط به شبکه های اجتماعی ،فضای مجازی غفلت و از دست دادن فرصت های جوانی لذا جوانان نباید فرصت و الگوگیری از حضرت علی اکبر «ع» را از دست بدهند.

۹ اردیبهشت روز شوراها ؛ با گرامیداشت روز شوراها فرصت های طلایی و مغتنمی است که آدم توفیق خدمت به اقشار مختلف و نیازمندان جامعه را پیدا می‌کند لذا شوراها و دهیاران و بخشداران شهر و روستا باید به تناسب امکانات و ظرفیت ها با روحیه انقلابی و جهادی در حل مشکلات مردم تلاش کنند.

مسئولان متعهد ؛خدمات تحصیلات خوبی از سوی مسئولان شهرستان دیده می‌شود ولی هم چنان در منطقه میامی مشکلات اقتصادی معیشت و اشتغال وجود دارد از طرفی شغل اکثر مردم کشاورزی و دامداری کنارش معدن و گردشگری، اگر مسئولان متعهدانه و انقلابی کار کنند و مدیران محترم استانی توجه لازم را داشته باشند مشکلات حل میشود توسعه جاده و راه‌ها، ایجاد صنایع تبدیلی ،ایجاد فرصت سرمایه گذاری، توسعه حوزه ورزش و بهداشت و درمان توزیع عادلانه اعتبارات، مدیریت و اشتغال با اولویت بومی حضور بیشتر مدیران استان به مناطق محروم از مطالبات شما مردم بود که در جلسه در استانداری با حضور استاندار محترم مطرح شد.

 

“و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِین”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: