نماز جمعه مورخه ۱۳۹۷/۰۲/۱۴

نماز جمعه مورخه۱۳۹۷/۰۲/۱۴

به امامت حجت الاسلام والمسلمین

قربانعلی صفائی پور

مجری :ابراهیم پیاده کوهسار

 

موذن:رضا امین پور

قاری :ابراهیم پیاده کوهسار

ایستگاه صلواتی (برپا کننده آموزش و پرورش شهرستان )

إهداء جوایز مسابقه پیامکی ، شورای آموزش و پرورش و نوجوانان ورزشکار( توسط شورای شهر و آموزش و پرورش)

خطبه ها

خطبه اول

توصیه به تقوای الهی
أعوذبالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

” توصیه به تقوی “

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .

«پاسداشت از مقام معلم»

هفته مبارک و فرخنده پاسداشت از مقام هادیان، رهنمایان و عالمان است. ضمن گرامیداشت این هفته به اساتید و معلمان برادران و خواهران تبریک می گویم و خاطر متفکر فیلسوف علامه مطهری را گرامی میداریم و برای همه شهدا و علو درجات را خواستاریم به همین مناسبت مطالبی عرض می کنم.

۱.ارزش و جایگاه دانش

نقش دانش در زندگی و سعادت بشر در آئینه روایات که فرمود؛
الف؛ دانش ریشه و اساس تمامی خوبی ها
ب؛ دانش مایه حیات و زندگی بشر است
پ؛ دانش حیات اسلام و پشتوانه ایمان است
ج ؛ دانش معیار ارزش گذاری انسانهاست

۲. مقام معلم

عنوان مقدس معلمی برگرفته از اوصاف خداوند عالم و انبیاء عظام و ائمه اطهار است چون در طول تاریخ به دنبال تزکیه و تعلیم انسان‌ها و بشریت بودند ارزش و شرافت و فضیلت معلم زمانی محقق می‌شود که بتواند این موهبت الهی را به عنوان یک وظیفه و رسالت در تربیت و تعالی انسان و انسانیت به خوبی انجام دهند، صلاح و سعادت و هدایت جامعه به دست معلم است

۳. توصیه به گزینش معلم ؛
در روایات برای معلمان ویژگیها و بیان شده به دانش آموزان ، دانشجویان دستور داده شده در گزینش معلم این ویژگی ها را رعایت کنند.

الف؛ عالم ربانی
امام کاظم «ع» فرمود؛  ولا علم إلا من عالم ربانی، ومعرفه العالم بالعقل : علم خیر از عالم ربانی بدست می‌آید و شناخت چنین عالمی به وسیله عقل و خرد است.

ب؛ امام باقر «ع» فرمود؛ فَلْیَنْظُرِ الْإِنْسَانُ إِلَى طَعَامِهِ:  انسان باید به غذای خویش بنگرد یعنی: عِلْمُهُ الَّذِی یأْخُذُهُ عَمَّنْ یأْخُذُهُ: د دانشی که می آموزد مواظب باشد از چه کسی فرا میگیرد.

“والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته”

خطبه دوم

توصیه به تقوای الهی
أعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .
(خودم و همه شما عزیزان را به تقوا الهی توصیه میکنم)

 

مناسبتها

جوانی یک نعمت الهی
شجاعت ،حق مداری، ادب و اخلاق و مجاهدت از ویژگی حضرت علی اکبر«ع» بود که الگوی شایسته برای جوانان امروز ما است لذا جوانی یک نعمت الهی است اما جوانمردی یک صفت ارزشمند تر می باشد.

ارزش کار و کارگر
ارزش و بهره وری از کار باید به عنوان فرهنگ در جامعه نهادینه شود لذا باید با حمایت از تولید و کالا داخلی و ترویج آن بهترین قدردانی از هفته کار و کارگر است.

اخلاص شهید مطهری
در هفته گرامیداشت معلم مهمترین ویژگی شهید مطهری اخلاص و حقانیت بود این شهید والامقام همواره سعی داشت جوانان را از توطئه ها آگاه و از انحرافات مصون نگهدارد نقش و وظیفه یک معلم در جامعه تربیت یک نسل مومن باسواد و دیندار است.

خدمت به مردم
تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی به مطالبات مردمی در ادارات بایستی در دستور کار جدی مدیران قرار بگیرد مردم پشتوانه نظام هستند و هنگام مراجعه به ادارات در رفع مشکلات از سوی مسئولان باید رضایت آنها مورد توجه قرار بگیرد.

حمایت از مقاومت
شما ببینید متاسفانه سران برخی از کشورهای به اصطلاح مسلمان برخلاف اسلام و قرآن عمل می‌کنند و آن ذلیلانه وابستگی و سر را در برابر استعمارگران ذلیلانه خم میکنند راه عزت و علاج این ذلت و خواری بازگشت به قرآن و حمایت از داشته ها و سرمایه هر کشور است امروز بر همه مسلمانان جهان اعم از شیعه و سنی در برابر استکبار جهانی واجب و لازم است از جریان مقاومت و از کشورهای فلسطینی ،سوریه، یمن، عراق، حمایت جدی به عمل می‌آید‌.

 

“و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِین”

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: