نماز جمعه مورخه ۱۳۹۷/۰۲/۲۱

نماز جمعه مورخه۱۳۹۷/۰۲/۲۱

به امامت حجت الاسلام والمسلمین

ساییری

مجری :آقای مرتضی سیفی

قاری : محمد منصوری

مؤذن :محمد منصوری

تظاهرات ضد استکباری علیه عهد شکنی آمریکا :

إهداء جوایز مسابقه پیامکی:( از طرف آموزش و پرورش )

 

خطبه ها

توصیه به تقوای الهی
أعوذبالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

” توصیه به تقوی “

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه میامی به نقل از ،میامی نیوز -امام‌جمعه موقت میامی با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها درباره بدعهدی آمریکا هشدار داده بودند، گفت: مسئولان به هشدارهای رهبری درباره برجام توجه کافی نداشتند.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز، حجت‌الاسلام علی‌اکبر سایری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته میامی به میزبانی مسجد جامع، ضمن اشاره به بدعهدی آمریکا و هشدارهای رهبر معظم انقلاب اسلامی دراین‌باره، تأکید کرد: معظم له بارها درباره برجام هشدار دادند و انتظار ما این بود که مسئولان به این هشدارها بیشتر توجه می‌کردند.

وی بابیان اینکه امروز در پاسخ به برجام و خروج آمریکا از آن باید هم‌صدایی وجود داشته باشد، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع فرهنگیان تأکید ویژه‌ای بر هم‌صدایی در حوزه برجام داشتند چراکه امروز وضعیت حساسی بر کشور حاکم بوده و اگر بنا به ادامه برجام است، می‌بایست اتحاد بر جامعه حکم‌فرما شود.

خروج آمریکا از برجام احمقانه بود

امام‌جمعه موقت میامی ضمن بیان اینکه اقدام اخیر رئیس‌جمهور آمریکا درزمینهٔ خروج از برجام امری احمقانه بود، تأکید کرد: هدف ترامپ از این اقدام شکستن وحدت میان مردم و مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و باید دراین‌باره با هوشیاری کامل پاسخی درخور و محکم بدهیم.

سایری در دیگر بخش سخنان خود، ضمن اشاره به نام‌گذاری سال‌های اخیر با موضوع مسائل اقتصادی، این امر را نشانگر اهمیت مسئله اقتصاد در جامعه دانست و تصریح کرد: شعار سال درواقع نقشه راه محسوب می‌شود که باید از آن در جنگ اقتصادی حاکم بر کشور استفاده کنیم.

وی افزود: مرکز فرماندهی جنگ اقتصادی حاکم بر کشورمان، خزانه‌داری آمریکا محسوب می‌شود لذا مردم و مسئولان ایران اسلامی باید بدانند که امروز توصیه‌ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی نصب العین است.

پیروزی حزب‌الله درخور توجه است

امام‌جمعه میامی درباره انتخابات لبنان و پیروزی حزب‌الله نیز اشاره کرد و گفت: این پیروزی نشان داد که حزب‌الله لبنان در آینده این کشور نقش اثرگذاری خواهد داشت و همچنین پول و قدرت کشورهای عربی مانند عربستان در انتخاب مردم لبنان تأثیری ندارد.

سایری به مقوله ماه مبارک رمضان و ضرورت آماده‌سازی جامعه برای ورود به ماه مهمانی خدا نیز اشاره کرد و گفت: ورود به این ماه مبارک نیازمند تدارکات و مقدماتی است که پاک‌سازی نفس، نخستینِ آن‌ها محسوب می‌شود.

وی انس بیشتر با نماز و قرآن را از مهم‌ترین برکات ماه مبارک رمضان دانست و افزود: رسیدگی به محرومان جامعه و توجه به کسب حلال به‌ویژه با زبان روزه، از دیگر برکات دیگر این ماه محسوب می‌شود.

خانواده رکن مهم اجتماع

امام‌جمعه موقت میامی با اشاره به دهه نکوداشت و بهداشت مساجد، بیان کرد: در روزهای پایانی ماه شعبان، مساجد باتدبیر امنا، پایگاه‌های بسیج و مسئولان فرهنگی و ذی‌ربط برای حضور مردم به‌خوبی آماده شود.

سایری با اشاره به ۲۵ اردیبهشت روز بین‌المللی خانواده نیز، تأکید کرد: خانواده یکی از نهادهای مؤثر اجتماعی قلمداد می‌شود که در جوامع مختلف تأثیر گذاری زیادی دارد اما متاسفانه امروز ماهیت خانواده در حال از دست رفتن است.

وی افزود: دشمنان امروز بر روی نهاد خانواده، برنامه ریزی ویژه‌ای دارند و به دنبال برهم زدن آن هستند اما راه مقابله با این پدیده هوشیاری خانواده ها و ارتقای قدرت تحلیل و بصیرت آنها محسوب می شود تا جامعه و ارکان آن، از آسیب هایی مانند ماهواره و شبکه های اجتماعی دور بمانند.

 

“والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: