نماز جمعه مورخه ۱۳۹۷/۰۳/۱۱

نماز جمعه مورخه۱۳۹۷/۰۳/۱۱

به امامت حجت الاسلام والمسلمین

قربانعلی صفائی پور

مجری :آرش انوری

موذن: حاج عباس صائمی

 

قاری : حاج عباس صائمی

(إهداء جوایز مسابقه پیامکی و نفرات برتر قرآنی و مودیان برتر در امور زکات)

(از طرف پایگاه صاحب الزمان (عج) و کمیته امداد امام خمینی (ره)

خطبه اول

توصیه به تقوای الهی
أعوذبالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

” توصیه به تقوی “

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .

خداوند متعال در سوره (حدید) می‌فرماید: در سایه تحولات دو چیز به دست می‌آید یکی رحمت گسترده خداوند دوم نوری که در پرتو فتوا چراغی برای شما می شود که از تاریکی های روز قیامت انسان را نجات خواهد داد.
چهار عمل گناه زاد
در روایت نورانی رسول خدا«ص» به جابر بن عبدالله انصاری فرمود؛ یا جابر هذا شهر رمضان، ای جابر این ماهی که در او هستیم رمضان المبارک است بعد فرمود؛ هرکس چهار تا عمل خوب را به خوبی انجام دهد همانطور که از این ماه خارج می شود از گناهان خارج و پاک میشود یعنی چهار عمل گناه زدا،
اول؛ روزه بگیرد به حداقل بخشی از شب را به عبادت برخیزد.
دوم ؛شکمش را از حرام حفظ کند
سوم ؛شهوتش را کنترل کند
چهارم؛ زبان اش را کنترل و حفظ کند بعد فرمود؛ هرکس این چهار عمل را انجام دهد آنطور از گناهان خارج می‌شود که از ماه رمضان خارج شده است یعنی در سایه تقوا پاک از این دنیا میرود بعد جابر عرض کرد یا رسول الله چقدر این سخن جامع و زیباست پیامبر فرمود :بله حدیث زیباست ولی شروط آن هم سخت است خداوند توفیق انجام این اعمال را به ما عنایت فرماید.

“والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته”

خطبه دوم

توصیه به تقوای الهی
أعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .
(خودم و همه شما عزیزان را به تقوا الهی توصیه میکنم)

«فضیلت روزه»
بالاترین ثمره روزه باید ترک گناه باشد انسان تا گناه را ترک نکند رحمت الهی نصیب اون نخواهد شد.

«فرصت‌ شب های قدر »
در همین دنیا کعبه را خانه خدا قرار دادند میان همه ماه ها این ماه را ماه خدا گذاشتند این نشان عظمت و شرافت این ماه است ماه رحمت و مغفرت و برکت بالاخره انسان بر اثر روز تشنه و گرسنه میشود به یاد تشنگی و گرسنگی قیامت و گرفتاری‌های صحرای محشر می‌افتد و به یاد تشنه و گرسنه مردم زمان خود می‌افتد اگر به راستی آدم روزه بگیرد و چند ساعت گرسنه و تشنه باشد هر چقدر بی وجدان باشد به فکر می‌افتد که باید فکری برای این مردم گرسنه بکند. پیامبر خدا «ص» فرمود :شقی وبدبخت کسی است که این ماه و شب‌های قدر را درک کند و آخر ماه رمضان هم که رسید غفران خدا را جبران انحرافات خود نکرده باشد.
ممکن است انسان آلوده باشد به کارهای بد آلوده باشد به دروغ و غیبت گناهان دیگر گناهان جنسی ، نگاه به نامحرم و تخلف‌ها یا ادارات مسئولیت های خود را خوب انجام ندهند، با مراجعین خوب رفتار نکنند ، حقوق مردم را ندهند این آدم های آلوده از این ماه رمضان استفاده نکنند و خودشان را اصلاح نکنند نشانه شقاوت آنها است.

ارتحال حضرت امام :

 بزرگان و تحلیل‌گران حوزه‌های مختلف در قضاوت اتفاق نظر دارند که در شکل گیری انقلاب ازسال ۴۲ واقعه ۱۵ خرداد و در مسائل انقلاب و جنگ تحمیلی جای را پیدا نکردند که ضعفی در رهبری امام دیده شود همینطور بعد از امام دوران رهبری فرزانه انقلاب باید گفت اسلام به خودی خود عیبی ندارد عیبی اگر هست در مسلمانی ماست انقلاب امام و رهبری عیبی ندارد و عیبی اگر هست از خودمان است.

۱۵ خرداد:

در موضوع ۱۵ خرداد باید دو محور را دید و توجه کرد خود واقعه ۱۵ خرداد دوره ی رهبری یعنی ۱۵ خرداد به حق از طرف امام لقب یو الله گرفته و از افتخارات عظیم نهضت اسلامی است و از طرفی لکه‌های ننگ تاریخی برچهره رژیم سفاک شاه و حامیانش است.
فلسطین:

وقت آن رسیده که یک جبهه مشترک علیه رژیم نامشروع اسرائیل در دنیا تشکیل دهند.

“و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: