نماز جمعه مورخه ۱۳۹۷/۰۴/۰۸

نماز جمعه مورخه۱۳۹۷/۰۴/۰۸

به امامت حجت الاسلام والمسلمین

قربانعلی صفائی پور

مجری : مرتضی سیفی

موذن: امید حدیدی

فیلمبردار: حمیدرضا رحیمی

(إهداء جوایز مسابقه پیامکی،از طرف دفتر امام جمعه و دادگستری شهرستان )

سخنرانی فرماندار شهرستان میامی جناب آقای دکتر کریمی در بین دو نماز : 

خطبه اول

توصیه به تقوای الهی
أعوذبالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

” توصیه به تقوی “

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .

تفسیر موضوعی قرآن، گامهای شیطان

یا أَیُّهَا النَّاسُ کُلُوا مِمَّا فِی الْأَرْضِ حَلالاً طَیِّباً وَ لا تَتَّبِعُوا خُطُواتِ الشَّیْطانِ إِنَّهُ لَکُمْ عَدُوٌّ مُبینٌ:ای مردم از آنچه در زمین حلال و پاکیزه بخورید و از گامهای وسوسه انگیز شیطان پیروی نکنید به راستی او دشمن آشکار شماست.

نکته؛ شیطان به عنوان سمبل ضد اخلاق و مظهر شر و زشتی معرفی شده است او که دشمن آشکار و قسم خورده است دربرابر راه مستقیم راه دیگری گشوده و مردم را از پیمودن صراط مستقیم بازمی‌دارد.

گامهای شیطان

شیطان خطوات و گام هایی دارد که به تدریج انسان را تعقیب نموده و به سوی خود می‌کشاند به چند نمونه اشاره می کنم

۱؛ وسوسه؛ پیوسته انکار و خاطرات سر را درد دل انسان ها القا می کند او آدم و حوا را نیز باوسوسه از بهشت بیرون راند.

۲؛ نزغ و فتنه گری: حضرت یوسف بعد از آنکه برادرانش او را شناختند و از آنها گذشت حضرت یوسف گفت: نزغ الشیطان بینی وبین إخوتی: شیطان بین من و برادرانم فتنه و فساد انگیزی کرد.

۳. شیطان بر انسان جیره شده است و پس یاد خدا را از خاطرشان برده است

۴. وعده به فقر و فرمان به فحشاء؛ شیطان شما را به فقر و تهیدستی وعده می دهد و به فحشا و زشتی و فرمان می دهد ولی خداوند شما را به آموزش و افزایش و عده می‌دهد هنگامی که رسول خدا به نبوت رسید سپاهیان شیطان هراسان دور او جمع شدند و گفتند پیامبر به نبوت رسیده است ما نگرانینم، ابلیس گفت ؛ اما امت او به دنیا علاقه دارند گفتند آری گفت غصه نخورید بت پرستی نمیکنند مهم نیست آنها را وادار به سه کار کنید؛
۱. کسب مال از راه حرام
۲. مصرف کردن آن در راه حرام
۳.ندادن حقوق واجب الهی

“والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته”

خطبه دوم

توصیه به تقوای الهی
أعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .
(خودم و همه شما عزیزان را به تقوا الهی توصیه میکنم)

عمل به احکام نورانی اسلام

رسیدن به سعادت و رستگاری در سایه تقوا عمل به دستورات احکام نورانی اسلام است که نسخه سلامت و درمان روحی معنوی می باشد انشالله خداوند توفیق رعایت حدود الهی را به ما عنایت بفرمایید

مناسبتها

اول: خداوند یار مظلومان است راجع به آمریکا سه مناسبت است: سر نگون هواپیمای مسافربری ایران، روز افشای حقوق بشر آمریکا، مسدود کردن دارایی های ایران، باید گفت: آمریکا و سایر ستمگران جهان از دست خدا رهایی ندارند روزی خداوند انتقام مظلومان و ستمگران را از آنها خواهد گرفت انشاالله..

دوم : منافقین معذب: شهادت آیت الله صدوقی از یاران برجسته و صدیق رهبر کبیر انقلاب و نیز امام جمعه یزد که توسط منافقین کوردل به شهادت رسیدند را گرامی میداریم‌‌

سوم: صنعت و معدن تولید و اشتغال روز صنعت و معدن را به همه صنعتگران و مهندسان صنعتی و کارگران زحمتکش و غیرتمند صنایع و معادن کشور را تبریک عرض می‌کنم ایران با داشتن منابع و ذخایر صنعتی سوختی و مواد معدنی مورد نیاز صنایع مختلف جزو کشورهای غنی دنیا به شمار می‌رود.

چهارم: روز شهرداری و دهیاران از خدمات شبانه روزی کارکنان پرتلاش و خدمتگذار شهرداری شهردار محترم و شورای شهر و دهیاران تشکر می کنم فردای بهتر شهر و روستا گرو همت کارکنان شهرداری و دهیاران می‌باشد.

پنجم: هفته گذشته مناسبت روز اصناف را داشتیم ضمن گرامیداشت بازاریان محترم در پیروزی انقلاب نقش چشمگیری داشتند امروز هم انتظار می رود که در جنگ اقتصادی که دشمنان با ما دارند باید بازاریان عزیز نقشه ایفا کنند لذا نظام و دولت محترم باید برای رفع مشکلات این عزیزان توجه کند و بازاریان باید تلاش کنند رعایت حال مردم راکنند اتحاد و اعتدال در جهت رفع مشکلات معیشتی مردم را مدنظر قرار دهند

شش صرفه‌جویی: با آغاز فصل تابستان و گرما از نعمات حیاتی و بسیار مهم منابع انرژی مخصوصا آب، برق، گاز ،صرفه جویی کنیم حق همه است باید از ریخت و پاش و اصراف پرهیز کنیم.

“و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: