جلسه شورای فرهنگ عمومی در دفتر امام جمعه شهرستان میامی برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه میامی : جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور حجت الاسلام والمسلمین صفایی پور امام جمعه شهرستان و جناب دکتر کریمی فرماندار شهرستان و اعضاء این جلسه  در دفتر امام جمعه میامی برگزار گردید .

 

به گزارش میامی نیوز،به نقل ازروابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان میامی،حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی‌پور ظهر چهارشنبه در بیست ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی میامی به میزبانی دفتر خود، ضمن بیان اینکه مدیریت صحیح مصرف آب دارای ضرورت است، تأکید داشت: نهادهای فرهنگی میامی صرفه‌جویی در مصرف آب را ترویج دهند تا بتوانیم از فصل گرم تابستان با کمترین تبعات منفی عبور کنیم.

وی بابیان اینکه خشک‌سالی‌های اخیر باعث شده تا کمبود آب در میامی مشهود باشد و راهکار کاهش تبعات منفی این امر، صرفه‌جویی است، افزود: باید از نعمت‌های خدا قدردانی کرد و آن‌ها را گرامی شمرد لذا یکی از راه‌های قدرشناسی از این نعمت‌ها، استفاده بهینه از آنان است.

ضرورت برنامه ریزی برای دهه کرامت

امام‌جمعه میامی گفت: کمبود آب یکی از بحران‌هایی است که در کشور وجود دارد و با همدلی مردم و مسئولین، مدیریت و استفاده از الگوی مصرف آب می‌توان از آن با موفقیت عبور کرد.

صفایی پور گفت: در ادامه و ضمن گرامیداشت دهه کرامت فاصله بین میلاد حضرت معصومه (س) و امام رضا(ع)، تأکید کرد: باید با برنامه‌ریزی صحیح از این ایام گرامی، به‌خوبی بهره‌مند شویم و همچنین در راستای شناساندن سیره رضوی و معصومی در بین جوانان و نوجوانان میامی بکوشیم.

وی در خاتمه خواستار همراهی همه نهادهای اجرایی، خدماتی، فرهنگی و … شد و بیان کرد: می‌توان با بهره‌گیری از برنامه های قرآنی، فرهنگی و هنری به یکی از مهم‌ترین ارزش های اخلاقی که همان کرامت است، دست‌یافت.

درادامه،محمدمهدی کریمی،فرماندار شهرستان میامی،ضمن اشاره به سیاست‌های مأخوذه توسط دستگاه‌های اجرایی شهرستان در بحث مقابله با خشک‌سالی به‌خصوص در فصل گرم سال، تأکید کرد: مدیریت مصرف آب در دستور کار دستگاه‌های اجرایی است.

وی افزود: پس از تأمین، استحصال و انتقال آب که در زمره برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدت در حوزه رفع تبعات منفی خشک‌سالی و کم‌آبی در شهرستان است، حفاظت و مدیریت منابع مطرح می‌شود که دستورالعمل‌های مناسب با آن به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ‌شده است.

ضرورت مدیریت مصرف آب

فرماندار میامی بابیان اینکه مدیریت مصرف و منابع امروز دو اصل برای حفظ وضع موجود در قبال منابع آبی است، گفت: با توجه به فصل تابستان، افزایش مصرف، افزایش تبخیر آب و همچنین کاهش دبی منابع آبی، ضرورت دارد که مسئولان با همراهی مردم در مدیریت مصرف دقت نظر بیشتری داشته باشند.

کریمی به نقش خانواده‌ها در صرفه‌جویی مصرف آب اشاره کرد و توضیح داد: خانواده و به‌خصوص بانوان در این امر نقشی حیاتی دارند امروز اگر هر فرد و هر خانواده خود را ملزم به رعایت صرفه‌جویی در مصرف آب کند، قطعاً بخش اعظمی از مشکلات ناشی از خشک‌سالی کاهی خواهد یافت.

وی افزود: خانواده‌ها همچنین می‌توانند به کودکان از سنین پائین‌تر صرفه‌جویی را بیاموزند تا در آینده شاهد رشد نسلی قدردان و صرفه‌جو در مصرف نعمات خدادادی باشیم.

برخورد با سوء استفاده کنندگان از منابع آبی

عباسعلی‌اکبری رئیس دادگستری میامی نیز در این نشست و در سخنانی کوتاه، با تأکید بر برخورد جدی دستگاه قضا با برداشت‌های غیرمجاز از منابع آبی، باهدف حراست از منابع گفت: انشعابات و چاه‌های غیرمجاز در سطح شهرستان پیگرد قانونی دارند و دادگستری در اسرع وقت به چنین پرونده‌هایی رسیدگی می‌کند.

وی همچنین افزود: سد آب کالپوش منبع خوبی است اما باید درباره بهره‌برداری درست و منطقی از آن  برنامه‌ریزی شود تا شاهد بروز پدیده‌های اجتماعی در آن بخش نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: