هرگز کسی سید کاظم را در حال خشم و پرخاش ندید/برداشت های جالبش از سخنان امام ما را به وجد می آورد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه میامی؛ مادر گرامی “سید کاظم موسوی”، نهایت سعی خود را در پرورش فرزند خود داشت، پدر بزرگوارش نیز در مراقبت و تربیت این کودک بسیار دقیق و دوراندیش بود. وی فرزندش را از سن شش سالگی به مکتب‌خانه محل سپرد. در مکتب‌خانه، از همان دوران کودکی نشانه‌های بزرگی در او پیدا بود، نظم، پاکیزگی و هوش سرشار وی آینده روشنی را برایش نوید می‌داد.

۱۳ سالگی آغاز کسب علم در مکتب امام صادق (ع)

هوش بسیار، استعداد سرشار، عشق و علاقه سید کاظم به تحصیل، عموی بزرگوارش مرحوم حاج سید مرتضی موسوی ( امام جمعه فقید میامی) را که خود آن زمان طلبه‌ای در مشهد مقدس بود بر آن داشت تا از محضر پدر بزرگوار خود مرحوم “آیت‌الله حاج میرزا حسن” درخواست کند سید کاظم را، که سیزده ساله بود، برای ادامه تحصیل به مشهد مقدس ببرد، مرحوم آقا با این درخواست موافقت کرده و سرپرستی سید کاظم را در مشهد به حاج سید مرتضی واگذار کرد.

سید کاظم با استعداد فراوانی که داشت در حوزه به سرعت درخشید و مورد توجه اساتید حوزه قرار گرفت. از آنجا که دقت و درایت کافی داشت تقریرات درس مرحوم آیت‌الله میلانی به او واگذار شد.

شاگرد درس خارج آیت الله میلانی

به طور خلاصه مراحل تحصیل وی در سه شهر میامی که از سن شش سالگی به مکتب‌خانه محل می رفت و خواندن قرآن و برخی کتب قدیمی را که آموختن آن در مکتب‌خانه‌ها معمول بود فرا گرفت، مشهد مقدس که از سن ۱۳ سالگی وارد حوزه علمیه این شهر شد و در مدرسه سلیمان خان به تحصیل پرداخت و دروس مقدماتی و ادبیات را نزد اساتید بزرگی چون ادیب نیشابوری آموخت، رسایل و مکاسب و مقداری کفایه را نیز در محضر حاج شیخ هاشم قزوینی گذراند و چند سالی هم درس خارج را نزد حضرت آیت‌الله میلانی خواند و تقریرات درس آن استاد بزرگوار را به عهده گرفت و همچنین در تهران از سال ۱۳۴۲ به بعد ضمن اشتغال به کار، دروس دانشگاهی را شروع کرد و دوره تحصیلات فوق لیسانس را در دانشکده الهیات و معارف اسلامی، رشته زبان و ادبیات عربی در تاریخ ۲۷ آبان ماه سال ۵۰ به پایان رساند و به این ترتیب بضاعت علمی خود را در حوزه علمیه به حد اجتهاد، و در دانشگاه تهران به حد دکترا رساند، دسته بندی کرد.

این شهید بی ‌سر و صدا تربیت اسلامی این نسل را در حیطه امکانات خود بر عهده داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: